IGNACY GEORGIEV: Dziecięce Porażenie Mózgowe obustronne kurczowe, opóźnienie psychoruchowe, autyzm atypowy, afazja, masywne zaburzenia SI
Ignaś- urodził się 17 czerwca 2018 roku z ciąży bardzo wysokiego ryzyka. Mama pozostawiła go w szpitalu, ale miał wielkie szczęście, bo już w trzeciej dobie życia znalazł nas: nową mamę zastępczą i tatę, którzy wzięli go do swojego domu i pokochali od pierwszego wejrzenia. Kiedy zakładałam to Stowarzyszenie, to w najśmielszych marzeniach nie myślałam, że kiedyś zostanę mamą zastępczą, i że pod mój dach trafią m.in. takie wspaniałe dzieci, dla których będę walczyć jak lwica o lepsze życie, o godne traktowanie i o samodzielną przyszłość.
Ignaś już w łonie nie miał komfortowo. Ciąża nie należała do tych książkowych, chcianych, odżywionych i zadbanych, z częstymi wizytami u lekarza... Zaraz po urodzeniu okazało się, że zaraził się gronkowcem złocistym, który zaatakował oczodoły, a potem przeszedł ciężkie zapalenie płuc. Później było coraz gorzej: okazało się, że ma wiotkość krtani, zaburzenia połykania (horror karmienia noworodka, który ciągle się krztusi, ulewa) refluks żołądkowo-jelitowy, wzmożone napięcie mięśniowe, opóźniony rozwój psychoruchowy, a także masywne zaburzenia integracji sensorycznej. Długo nie wiedzieliśmy, co dolega naszemu synkowi. Nie siadał, nie obracał się na boki, nie mówił, wyginał się w rogal leżąc na macie... Ale zawsze był bardzo pogodny. Jego uśmiech wszystkich rozbrajał. Usiadł samodzielnie w 15 miesiącu życia. To był wielki krok na przód.
We wrześniu 2019 w Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie zostało u Ignasia zdiagnozowane MPD obustronne kurczowe. To znaczy, że bez intensywnej rehabilitacji nie będzie w stanie wstać na nogi o własnych siłach. Został sklasyfikowany w skali GMFCS IVst.
Jako, że Mózgowe Porażenie Dziecięce (MPD) nie jest chorobą, ale następstwem uszkodzenia centralnego układu nerwowego (CUN). Obecnie nie ma możliwości całkowitego zapobiegania lub wyleczenia MPD, ale jest wiele interwencji (metod leczenia i terapii), które mogą pomóc zmniejszyć następstwa uszkodzenia CUN i poprawić jakość życia osoby z MPD. Nasz Ignaś był już na wielu terapiach i rehabilitacjach. Bardzo powoli następują zmiany, ale widać postępy naszych działań i nie przestaniemy go rehabilitować, dopóki nam starczy sił i środków.
Ignaś był pacjentem dr hab. n. med. Małgorzaty Łukowicz, która jako pierwsza zauważyła niepokojące symptomy MPD oraz p. dr Grażyny Grabskiej.
Ignaś jest leczony głównie z prywatnych środków, jako niespełna 5 miesięczne niemowlę przeszedł cykl rehabilitacji w Klinice w Krojantach. Uczęszcza przez 5 dni w tygodniu na różne zajęcia: SUO, Wczesne Wspomaganie Rozwoju, Zajęcia w ramach Programu "Za Życiem", a także na zajęcia prywatne w Sensoli, czy w Przystani Brzdąca. Jeździ cyklicznie na turnusy rehabilitacyjne (3 w roku) do Ośrodku Rehabilitacyjnym dla Dzieci i Młodzieży Tratwa w Steklinku oraz do Ośrodka Rehabilitacji i Hipoterapii Neuron w Małym Gacnie.
Koszty związane z pobytem na takich turnusach rehabilitacyjnych oraz na zajęciach terapeutycznych są bardzo wysokie. Jeden turnus to ok. 8500tys zł.
Dlatego zwracam się do Państwa naszych Dobrych Aniołów o możliwość wsparcia leczenia Ignasia, aby nasz synek w przyszłości chodził samodzielnie i mógł mówić. Prognozy lekarzy są optymistyczne, wszyscy zgodnie twierdzą, że Ignaś ma potencjał, ale bez rehabilitacji nie pójdzie do przodu.
Dziękuję za wszelkie wsparcie i pomoc jaką Państwo okazujecie!
(mama zastępcza Ignasia).
Chcąc pomóc Ignasiowi możesz przekazać darowiznę na konto Stowarzyszenia Boża Krówka
PKO BP O/CHOJNICE 51 1020 1491 0000 4602 0042 8714
z dopiskiem dla Ignasia
Dla wpłat z zagranicy konieczny jest numer miedzynarodowy Banku:
swift BPKOPLPW
IBAN: PL51102014910000460200428714
lub
przekazać swój 1% w kolejnym roku obrotowym przy PIT- wystarczy wpisać nr KRS 0000283567 z dopiskiem DLA IGNASIA
subkonto na 1% utworzone w Stowarzyszeniu Boża Krówka