PolskiEnglishDeutsch

AKTUALNOŚCI
NASZE DZIECI
ZADANIA
STATUT
KONTAKT
FOTOGALERIA
KSIĘGA GOŚCI
LINKI

NASZE DZIECI

back

Kacperek Tomaszewski-nowotwór złośliwy mózgu: Medulloblastoma IVst. komory mózgu. Wodogłowie.

Mam na imię Kacper, kilka dni temu obchodziłem swoje pierwsze urodziny. Jestem Największym szczęściem jakie spotkało moich rodziców. Urodziłem się 26 lutego 2011 r. w Więcborku  jako zdrowy chłopak z lekkim niedotlenieniem mózgu. W pierwszej minucie życia dostałem 6 punktów w skali Apgar, ale już w 5 minucie całe 10 punktów. 
Do grudnia 2011 roku rozwijałem się prawidłowo, ale na początku grudnia zaczęło dziać się ze mną coś nie dobrego... Nie miałem sił wstawać w łóżeczku na moje silne do tej pory nóżki, raczkowanie również zaczęło sprawiać mi kłopoty. Główka drżała mi tak, jakby kręgosłup nie mógł jej  utrzymać . Prawe oczko zaczęło zezować... Oj ciężkie to były czasy. Aż w końcu w środę 21 grudnia rodzice zapakowali mnie do auta i pojechaliśmy do Neurologa do Bydgoszczy. Pani Doktor mnie przebadała i powiedziała rodzicom, że mam wodogłowie, dała im skierowanie do szpitala w Bydgoszczy. Tam zrobili mi pierwsze USG główki i przyjęli na oddział neurologii dziecięcej. Następnego dnia rano miałem kolejne badania, a  po południu rezonans magnetyczny. W trakcie tego badania lekarze znaleźli guz w tylniej części mojego mózgu. Wtedy została podjęta decyzja, że zostaję w trybie pilnym przeniesiony do Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie.  Pierwszy raz wtedy leciałem samolotem!!!  Ale całą podróż przespałem

W Warszawie byłem już 22 grudnia wieczorem. Pani Doktor długo rozmawiała z mamą i tłumaczyła jej na czym będą polegać operacje. Pierwszą z nich  miałem 24 grudnia – był  to zabieg wstawienia zastawki do mózgu, która zlikwidowała wodogłowie i uratowała mi życie.  Gdyby nie ten zabieg nie dożył bym kolejnej operacji, która odbyła się 27 grudnia 2011 roku. Wtedy wycięto z tylniej części mojego mózgu guz o wielkości 7 cm x 5 cm x 2,6 cm. Guz udało się wyciąć w całości. Przylegał on do móżdżku i na niego uciskał. 
Wycinek guza poddano badaniom histopatologicznym, które wykazały że jest on  złośliwy – Medulloblastoma IV stopnia – Rdzeniak z zaawansowaną guzkowością.

 

Dnia 1 stycznia 2012 roku zostałem przeniesiony na oddział onkologii dziecięcej w Centrum Zdrowia Dziecka . Pierwszą chemię dostałem 4 stycznia tego dnia zrobiono mi także tomografię komputerową, która wykazała zmiany w moim kręgosłupie. Następnego miałem zabieg wstawienia wejścia centralnego typu BROVIAC. Chemię zniosłem ciężko przez to, że miałem osłabiony organizm po operacjach. Przestałem pić  i jeść. Byłem nawadniany kroplówkami.  Obecnie jestem po trzeciej chemioterapii, a przede mną jeszcze ok. 20 cykli. Co 21 dni przyjeżdżam z rodzicami do Warszawy na trzy dniową terapię, a gdy wyniki są dobre to wracam do domku.
Chcąć pomóc małemu Kacperkowi możesz licytować przedmioty na allegro, a także dokonywać wpłat 1% które zostaną przekazane rodzicom na pokrycie rehabilitacji maluszka.

STOWARZYSZENIE NA RZECZ DZIECI Z CHOROBĄ NOWOTWOROWĄ I RODZICÓW PO STRACIE BOŻA KRÓWKA
ul. Kościuszki 1/3, 89-600 Chojnice

PKO BP O/CHOJNICE 51 1020 1491 0000 4602 0042 8714
z dopiskiem dla Kacpra Tomaszewskiego

Dla wpłat z zagranicy konieczny jest numer miedzynarodowy Banku:
swift BPKOPLPW
IBAN: PL51102014910000460200428714Pliki do pobrania:
 cz.2 karty
 Karta informacyjna z CZD Warszawa
 Karta informacyjna cz.2 z 09.02.2012r.
 Karta informacyjna z 09.02.2012
Strony Internetowe Chojnice