PolskiEnglishDeutsch

AKTUALNOŚCI
NASZE DZIECI
ZADANIA
STATUT
KONTAKT
FOTOGALERIA
KSIĘGA GOŚCI
LINKI

NASZE DZIECI

back

Klaudia Folehr-stwardnienie guzowate, padaczka lekooporna, odżywiana pozajelitowo

Klaudia Folehr urodziła się 20 grudnia 2005 r., jako "niby" zdrowe dziecko. Dostała nawet 10 punktów w skali Apgar. Niestety Nasza radość nie trwała długo. Po 3 miesiącach u Klaudii wykryto stwardnienie guzowate - rzadką chorobę genetyczną. Od tej pory nasze życie zmieniło się w nieustanną walkę z chorobą. Klaudia ma mnogie guzy w nerkach, sercu, mózgu i oku, które są przyczyną padaczki lekoopornej. Wskutek padaczki Nasza córeczka rozwija się wolniej niż jej rówieśnicy. Nie mówi, ma problemy z chodzeniem. Ma wadę oka lewego - ubytek tęczówki oraz guzek. W grudniu 2010 r., przestała jeść, dlatego ma założonego pega do odżywiania wprost do żołądka. Jest pod stałą kontrolą poradni neurologicznej, nefrologicznej, gastrologicznej, kardiologicznej, okulistycznej, psychiatrycznej oraz poradni żywienia. Wymaga ciągłej opieki i rehabilitacji oraz drogich leków i odżywek.

 Dzięki Państwa dobrej woli mamy szansę zmienić jej życie, chociaż w minimalnym stopniu na lepsze. Pieniądze, które od Was otrzymamy będą przeznaczone na dalszą rehabilitację i kosztowne wyjazdy, jakie ponosimy, aby pomóc Klaudii. Będziemy wdzięczni za pomoc, która ułatwi życie naszej rodzinie.

Jej marzeniem jest biegać, tańczyć i jeździć na rowerku jak Jej rówieśnicy. Prosimy wszystkich ludzi dobrej woli, o pomoc w realizacji tego marzenia...

Rodzice

Pomoc na leczenie i rehabilitację Klaudii można kierować na:
STOWARZYSZENIE NA RZECZ DZIECI Z CHOROBĄ NOWOTWOROWĄ I RODZICÓW PO STRACIE BOŻA KRÓWKA
ul. Kościuszki 1/3, 89-600 Chojnice

PKO BP O/CHOJNICE 51 1020 1491 0000 4602 0042 8714
z dopiskiem
dla Klaudii Folehr
Dla wpłat z zagranicy konieczny jest numer miedzynarodowy Banku:
swift BPKOPLPW
IBAN: PL51102014910000460200428714

Strony Internetowe Chojnice