PolskiEnglishDeutsch

AKTUALNOŚCI
NASZE DZIECI
ZADANIA
STATUT
KONTAKT
FOTOGALERIA
KSIĘGA GOŚCI
LINKI

NASZE DZIECI

back

Kamila Kapłanowska-stan po wypadku, proteza nogi

Kamila Kapłanowska siedemnastoletnia śliczna dziewczyna straciła nogę na początku sierpnia 2011r. Trafiła na trzytygodniową rehabilitację do Bydgoszczy. Po powrocie od razu chciałaby pójść do szkoły. Rozpoczyna drugą klasę w Zespole Szkół Kształcenia Ponadgimnazjalnego w Chojnicach.

– Jeśli będę miała chociaż jakąś tymczasową protezę i nauczę się poruszać o kulach, to postaram się chodzić na lekcje – zapewnia nastolatka.

Z powrotem do szkoły może być problem. Sama Kamila przyznaje, że na razie trudno jest jej wstać. Jej mama Krystyna Kapłanowska dodaje, że dziewczyna jest osłabiona, szybko się męczy. I – zdaniem lekarza – przynajmniej teraz nie powinna podróżować samochodem osobowym. Poza tym o protezę nie jest tak łatwo.

Proteza właściwa to wydatek rzędu kilkudziesięciu tysięcy złotych, tymczasem Narodowy Fundusz Zdrowia dokłada jedynie niecałe trzy tysiące złotych i to raz na trzy lata. Utrzymanie protezy kosztuje. Części wyrabiają się i trzeba je wymieniać.
DZIĘKI OFIARNOŚCI WIELU OSÓB UDAŁO SIĘ ZEBRAĆ PIENIĄDZE NA PROTEZĘ DLA KAMILI, KTÓRA KOSZTOWAŁA OK. 90TYS.ZŁ! WIELKIE DZIĘKI ZA OTWARTE SERCA :)))

OBECNIE KAMILA ZBIERA NA WYMIANĘ LEJA I KONSERWACJĘ ELEMENTÓW PROTEZY, KOSZT CALKOWITY WYLICZONY PRZEZ FIRMĘ WYNOSI OK. 7 TYS. ZŁ

STOWARZYSZENIE NA RZECZ DZIECI Z CHOROBĄ NOWOTWOROWĄ I RODZICÓW PO STRACIE BOŻA KRÓWKA
ul. Kościuszki 1/3, 89-600 Chojnice

PKO BP O/CHOJNICE 51 1020 1491 0000 4602 0042 8714
z dopiskiem
dla Kamili Kapłanowskiej
Dla wpłat z zagranicy konieczny jest numer miedzynarodowy Banku:
swift BPKOPLPW
IBAN: PL51102014910000460200428714

Strony Internetowe Chojnice