PolskiEnglishDeutsch

AKTUALNOŚCI
NASZE DZIECI
ZADANIA
STATUT
KONTAKT
FOTOGALERIA
KSIĘGA GOŚCI
LINKI

NASZE DZIECI

back

Hubert Bujak-zanik nerwów wzrokowych

Mama Huberta opisuje przebieg choroby synka:
"Kwiecien 2008-7-go o godz 15.25 urodził nam się piękny , zdrowy synek.9 p.Apg. Dalismy mu na imię Hubert i drugie po tacie Jarosław.

Maj 2008- pierwsze szczepienie-wszystko w porządku.  Hubcio rośnie i rozwija się prawidłowo.

Czerwiec 2008-30-go,szok! pediatra podejrzewa porażenie mózgowe. Hubercio nadal zaciska piąstki, pręży się, wygina w łuk, ma duży oczopląs i nie trzyma główki.

Lipiec 2008-znaleźliśmy neurologa. Za dwa tygodnie wizyta. Jak tu żyć w niepewności?!
15-go jesteśmy w Bydgoszczy-neurolog zleca szereg badań. Stwierdza, że synek nie reaguje na światło-znowu szok! Wstępna diagnoza: Hubcio nie widzi. Problemy ruchowe spowodowane są tym , że Hubercio nie widzi, nie ma bodźców wzrokowych. Stąd te nerwowe ruchy rączek.
21 do 25 pobyt w szpitalu. Pełna diagnostyka. Hubert wymaga comiesięcznej kontroli u okulisty, poradni rehabilitacyjnej, co 3 miesiące neurolog i stałej rehabilitacji. Odkąd dowiedzieliśmy się o problemie przystosowujemy mieszkanie i otoczenie Hubercia do tego, żeby stymulować jego wzrok. Wyruszam na poszukiwania zabawek dla niego."Schody jeszcze raz schody", nic nie ma dla dzieci niewidomych. Trzeba uruchomić wyobraźnię i szukać pomocy u innych mam dzieci niewidomych i słabowidzących. Znalazłam forum ,teraz już wiem co robić.

Sierpień 2008-chodzimy na rehabilitację ruchową,15 zabiegów w tym miesiącu.
20-go wyjazd na badanie tomografem. Hubcio dostał pełna narkozę.Sama rehabilituję wzrok synka wg.zaleceń mam z forum.

Wrzesień 2008-13-go ,pechowy ,ale nie dla nas. Dr.n.med Hautz z Warszawy stwierdził, ze Hubcio widzi. Nie wie ile i co, ale widzi.Ogromna radość!
Stwierdza niewidzenie korowe, oczka są zdrowe.Za pół roku jedziemy znowu do Warszawy,zobaczyć czy Hubercio może mieć okularki.Wzrok poprawi się o 1% do 4%. Wspaniale , każdy procent widzenia jest dla nas nową nadzieją.
15 i 16 dwudniowy pobyt w Ośrodku dla niewidomych i słabowidzących w Sobieszewie, filia Lasek pod Warszawa. Całe dwa dni rehabilitacji,jakie szczęście.
29 do 2 października -Sobieszewo.Pracujemy wytrwale .

Październik-4-go wizyta domowa specjalistów z Bydgoszczy"Pokażmy świat dziecku niewidomemu".

Listopad-17-go do 21 -go turnus rehabilitacyjny w Laskach pod Warszawą.Hubcio był na konikach i na basenie-bał się ,ale następnym razem będzie lepiej.Hubercio jest cały czas pod opieką poradni rehabilitacyjnej,okulistycznej, neurologicznej.
Jesteśmy członkami Stowarzyszenia "Boża Krówka"- jeśli chcesz pomóc Hubciowi zobaczyć świat-prosimy o wpłaty na konto "Bożej Krówki z dopiskiem dla Huberta Bujaka. Z góry Hubcio pięknie dziękuje".


Strona Huberta: www.hubercik.com

Chcąc pomóc Hubertowi możesz przekazać darowiznę lub zalicytuj na naszych aukcjach:

STOWARZYSZENIE NA RZECZ DZIECI Z CHOROBĄ NOWOTWOROWĄ I RODZICÓW PO STRACIE BOŻA KRÓWKA
ul. Kościuszki 1/3, 89-600 Chojnice

PKO BP O/CHOJNICE 51 1020 1491 0000 4602 0042 8714
z dopiskiem dla Huberta Bujak

Dla wpłat z zagranicy konieczny jest numer miedzynarodowy Banku:
swift BPKOPLPW
IBAN: PL51102014910000460200428714

 

Strony Internetowe Chojnice