PolskiEnglishDeutsch

AKTUALNOŚCI
NASZE DZIECI
ZADANIA
STATUT
KONTAKT
FOTOGALERIA
KSIĘGA GOŚCI
LINKI

O STOWARZYSZENIU

back

O Stowarzyszeniu

"W 2005 roku mój syn znalazł się na Oddziale Hematologii i Onkologii Dziecięcej w Gdańsku. Podejrzewano poważną chorobę. Ten czas spędzony na Oddziale Onkologii zmienił moje spojrzenie na wiele spraw, a zwłaszcza na kwestię odchodzenia dzieci. Zrozumiałam, że życie to najkruchsza rzecz, jaką nam dano.. Widziałam szaleństwo i rozpacz w oczach matek, których dzieci umierały, a one nie mogły nic zrobić…

Badania nie potwierdziły obaw lekarzy. Ale ja po pobycie na tym oddziale byłam już inna. Zdążyłam się zaprzyjaźnić z kilkorgiem dzieci i ich rodzicami. Wiele z tych małych przyjaciół już odeszło. Mój synek jest zdrowy.

Postanowiłam wówczas, że w ramach „podziękowań” zrobię coś, co da nadzieję rodzicom i pomoże im przetrwać ciężki okres choroby dziecka. I tak wykiełkowała myśl o powstaniu Stowarzyszenia... Na swojej drodze do celu spotkałam wielu rodziców i chorych dzieciaków, było sporo ważnych inicjatyw i działań na ich rzecz, ale przełomem było spotkanie Eweliny Wirkus - mamy chorego na nowotwór złośliwy Szymka. Małego wówczas 4-letniego mieszkańca Chojnic. Wielkiego bohatera, który jest  Światełkiem Nadziei dla innych rodziców chorych dzieci. Postanowiliśmy wraz z rodziną Szymka i zaprzyjaźnionymi osobami urzeczywistnić plan..."
A.Czapiewska

I tak powstało Stowarzyszenie na Rzecz Dzieci z Chorobą Nowotworową i Rodziców po Stracie skupiające się na pomocy chorym onkologicznie dzieciom.
Wszyscy pracujemy dla naszych dzieci społecznie i nie pobieramy wynagrodzenia za to, co robimy.

Mamy szczęście spotykać na naszej drodze ludzi z wielkim sercem, którzy użyczają nam swojego talentu i umiejętności. Wszystko to składa się na nasze możliwości działania i procentuje pomocą.

Dziękujemy za zaufanie.
Strony Internetowe Chojnice